O mnie

Przez długie lata poszukiwałam jakiegoś skutecznego sposobu na okiełznanie reumatoidalnego zapalenia stawów, które towarzyszy mi od 21 lat. Kolejny rzut choroby, który zaczął się po urodzeniu córki ponad 8 lat temu, odblokował moją świadomość na metody inne niż lekarskie. Próbowałam różnych rzeczy (homeopatia, tai-chi, chikung, reiki, masaże, akupunktura, itd.). Wszystko było w jakimś stopniu skuteczne i pewnie było odpowiednie na tamten czas, ale czułam, że to za mało. Na szczęście dzięki mojej znajomej trafiłam na kundalini jogę. Muszę przyznać, że zajęło mi chyba 6 miesięcy zanim się zdecydowałam. Trochę poczytałam, ale zupełnie nie wiedziałam, czy sobie poradzę na jakichkolwiek ćwiczeniach, ale okazało się, że to jest to. Po pierwszych kilku zajęciach zaczęłam czuć się lepiej, w zasadzie od razu zaczęłam przychodzić codziennie, a po dwóch tygodniach odstawiłam tabletki przeciwbólowe, a brałam ich naprawdę sporo. Teraz ćwiczę codziennie, tabletki przeciwbólowe leżą głęboko w szufladzie, a ja jeżdżę na rowerze, biegam do autobusu, wykonuję nawet najtrudniejsze ćwiczenia. Ból jeszcze ciągle mi towarzyszy, ale jest łagodniejszy.

Co dla mnie znaczy kundalini joga?

Dla mnie kundalini joga to przede wszystkim akceptacja swojego ciała i jego słabości i ich pokonywanie, to wspaniały czas tylko dla siebie, wejrzenie w siebie, we własne potrzeby, marzenia, to mistyczny czas otwarcia się na siebie, otwarcia serca na innych, podniesienie głowy do góry i uśmiech, to wewnętrzny spokój i świadomość, to zmiana myślenia, diety, stylu życia, to poczucie bezpieczeństwa, że wszystkie doświadczenia życiowe są nam potrzebne.

Dzięki kundalini jodze przestałam walczyć ze swoim ciałem, ze swoją chorobą, ale ją zaakceptowałam, przyglądam się jej z boku i wiem, że ten ból jest mój i jak spełni już swoje zadanie, to odejdzie.

Kundalini joga to również poznanie niesamowitych ludzi o podobnym myśleniu i podobnej świadomości, to zrozumienie i nowe przyjaźnie, wspaniałe tematy do rozmowy, chęć pomocy innym i spełnianie marzeń. Kundalini joga to poczucie zespolenia ze światem, bycie częścią wszechświata, natury, poczucie bycia własnym mistrzem i prawdą.

Pozostaję przy tym.
Katarzyna Ciborowska (HarmanJot Kaur) – certyfikowana nauczycielka jogi kundalini wg przekazu Yogi Bhajana, certyfikowana liderka jogi śmiechu Dr Kataria School of Laughter Yoga, Reiki II stopień.

Od prawie 4 lat praktykuję jogę kundalini, co doprowadziło mnie na kurs nauczycielski prowadzony przez Kundalini Research Institute pod przewodnictwem wspaniałego nauczyciela Sadhany Singha. Poza tym praktykuję jogę śmiechu.

Miałam to niesamowite szczęście spotkać na swojej drodze wspaniałych nauczycieli, Basię Baczkurę i Marka Miedziewskiego, którzy pokazali mi piękno i głębię jogi kundalini, ciągle pogłębiam swój rozwój i praktykę jogi kundalini pod okiem wspaniałych nauczycieli: Sadhana Singh (Włochy), Jivan Mukta Singh (Chile/Finlandia), Gurmukh (USA), Guru Dev Singh (USA), Amanbir (Joe) Singh (USA), Mia Haber (USA), Mirabai Ceiba, BenjaminJi (Anglia), Siri Sat Kaur (USA), Jai Jagdesh (USA), Gurudass Kaur (USA) oraz wspaniali włoscy nauczyciele z kursu nauczycielskiego Saribjit Singh, Hansmukh Kaur, Hari Bhajan Kaur, Gurushabad Kaur.

Chcę pokazać ludziom, że każdy może żyć w odpowiedzialności za siebie, ale też w radości i lekkości, że nasz codzienny uśmiech zmienia nasze życie.

Z wykształcenia technolog żywności, z zamiłowania i przekonania wegetarianka, zwolenniczka diety surowej. Właścicielka firmy Planeta Zdrowie, gdzie łączę pracę z pasją zarażając ludzi zdrowym odżywianiem, dbaniem o swoją urodę i zdrowie w zgodzie z naturą.

Write a comment